Mgr. LUCIA TISOŇOVÁ

Anglický jazyk 4

Kritériá hodnotenia vzdelávacích výsledkov žiakov v predmete anglický jazyk 4. ročník

Hodnotenie žiaka z ANJ sa vykonáva klasifikáciou. Klasifikácia je jednou z foriem hodnotenia, ktorej výsledky sa vyjadrujú určenými piatimi stupňami. Na vysvedčeniach s klasifikáciou sa slovný komentár za príslušný polrok nedopĺňa.

Vo výchovno-vzdelávacom procese ANJ sa uskutočňuje priebežnécelkové hodnotenie:

• priebežné hodnotenie sa uskutočňuje pri hodnotení čiastkových výsledkov a prejavov žiaka na vyučovacích hodinách. Známky za priebežné hodnotenie sú v EŽK zoradené do daných oblastí hodnotenia, ktorým sú priradené váhy podľa ich dôležitosti a vplyvu na celkové hodnotenie.
  • celkové hodnotenie žiaka sa  uskutočňuje na konci prvého polroka a druhého polroka v školskom roku a má čo najobjektívnejšie zhodnotiť úroveň jeho vedomostí, zručností a návykov v danom vyučovacom predmete. Vážený priemer, ktorý sa v EŽK zobrazuje, nie je pre celkové hodnotenie záväzný.

Oblasti hodnotenia:

Školské písomné práce ( ½. ročná práca, koncoročná práca) - váha 3

Kontrolné práce (tematické) - váha 2

Slovná zásoba (krátke päťminútovky)– váha 2

Ústne skúšanie, konverzácia – váha 1

Projekty – váha 1

Aktivita – váha 0,5

Klasifikáciu obohacujeme aj o slovné hodnotenie, nasledovne:

1.   Excellent. Very good! / Veľmi dobré.

2.   Good! / Dobré.

3.   Good but you could do better! Dobré, ale môže to byť lepšie.

4.   Try again!

Taktiež  rozvíjame u žiakov správne sebahodnotenie i hodnotenie navzájom.

Pri hodnotení a klasifikácii žiaka  posudzujeme získané kompetencie v súlade so školským vzdelávacím programom.

Hodnotíme a klasifikujeme:

- komunikačné zručnosti v jazyku (v potrebnej miere)

- jazykové schopnosti

- manuálne zručnosti a ich využitie

- umelecké a psychomotorické schopnosti

- analýzy problémov a schopnosti ich riešenia

Práca so žiakmi so ŠVVP:

Pri hodnotení vychádzame z Metodických pokynov pre hodnotenie žiakov so ŠVVP. Pracujeme podľa odporúčaní špeciálneho pedagóga jednotlivých žiakov (viď Individuálny vzdelávací program integrovaných žiakov so ŠVVP).