Navigácia

 • Tvorivé stretnutie s bábkou

  Dňa 4.decembra 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili prezentácie divadelných inscenácií, ktoré vznikli v rámci projektu Tvorivé stretnutie s bábkou. Lektorské dielne zamerané na prácu s bábkou v divadelnom predstavení organizovalo Oravské kultúrne stredisko. Všetci zúčastnené tvorili krátke divadelné inscenácie na tému Hviezdoslav. Naši divadelníci si zvolili interpretáciu balady Zuzanka Hraškovie. Oporou im bola bábka, Zuzanka. Súčasťou prezentácie bola tvorivá dielňa s bábkohercom Matejom Valašíkom z bábkového divadla v Žiline.

 • Sv. Mikuláš

  Dňa 6.12.2018 navštívil sv. Mikuláš v podaní žiakov 9. ročníka aj našu školu. O balíčky plné dobrôt sa postarali rodičia zo ZRŠ. Ďakujeme

  Fotogaléria

  https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1231418757012311&type=3

 • Oznam - Zelená škola, Žiacka školská rada

  Dňa 5.12.2018 sa koná zasadnutie Žiackej školskej rady a kolégia Zelenej školy o 14:00 hod. v triede 5. ročníka - priniesť so sebou materiál na výrobu Vianočnej výzdoby – lep, nožnice, trblietky, farebný papier (môže byť aj novinový) Účasť všetkých členov je povinná!

 • Vianočné kúzlenie

  Ja som malý vinšovník,

  zavinšujem ako nik.

  V zime vločiek plný dvorček

  a pod stromček pekný darček.

  Pri stromčeku celú rodinu,

  aby anjel ochraňoval gazdinú.

  Deťom v škole samé jednotky

  a na stole sladké dobrôtky.

  V mesiaci december sme pre našich žiakov pripravili tvorivú vianočnú súťaž s názvom Vianočné kúzlenie. Táto bude mať literárno – pracovný charakter. Úlohou žiakov bude vybrať si tri z kľúčových slov /vločka, anjel, stôl, rodina, škola/ a zložiť vianočný vinš, ktorý bude súčasťou vianočného výrobku, napríklad ozdoby, dekorácie, .... .

   Veríme, že aj v tomto uponáhľanom predvianočnom čase si nájdete chvíľočku na spoločné vianočné kúzlenie. Už teraz sa tešíme na Vaše opäť skvelé nápady.

              Vyhodnotenie súťaže bude pred Vianocami.

 • Tretí ročník Medzinárodného festivalu scénického čítania

  V dňoch 26.11.-27.11.2018  sa žiaci našej školy zúčastnili 3. ročníka Medzinárodného festivalu scénického čítania v Českej republike – Huslenkách.

               Žiakov počas pobytu v ČR čakal bohatý program. Prvý deň navštívili Hvezdáreň vo Vsetíne, kde mali bohatú a podnetnú prednášku, z ktorej sa dozvedeli veľa zaujímavostí z oblasti astronómie a kozmonautiky, zoznámili sa s astronomickými prístrojmi a zúčastnili sa astronomického pozorovania. Veľmi zaujímavým sa pre nás stal IKT program, prostredníctvom ktorého sme sa virtuálne preniesli do vesmírneho sveta, ktorého sme sa stali súčasťou.

   Druhý deň sme už putovali za hlavným cieľom našej cesty –  návšteva Základnej školy v Huslenkách, kde sa uskutočnil 3. ročník Medzinárodného festivalu scénického čítania. Naši žiaci predviedli štyri scénické čítania od spisovateľky Marty Hlušíkovej. Za svoj skvelý výkon si odniesli ocenenia v podobe diplomov, trofejí a kníh. Za účelom ďalšej spolupráce / listovej komunikácie /  s českou školou si naši žiaci vymenili adresy s českými žiakmi.

  Naše putovanie pokračovalo návštevou dreveného kostola Pani Márie Snežnej v najväčšej dedine ČR Veľké Karlovice. Poslednou zastávkou bola návšteva Valašského múzea v Údolí Pluskovce, kde nás očarila nielen malebná príroda, drevenice a ich zaujímavá architektúra, ale hlavne voľne prístupná galéria drevených diel - sôch  životných veľkostí znázorňujúce valašské remeslá, ako aj drevený betlehem.

              Mierne unavení, ale naplnení zážitkami  sme sa  vrátili domov na Slovensko.

 • Oznámenie o predĺžení zavretia materskej školy

  Obec Babín v zastúpení starostom obce Babín Martinom Matysom a riaditeľka ZŠ s MŠ Babín PaedDr. Annou Kurčinová, oznamujú rodičom detí navštevujúcich materskú školu, že zatvorenie prevádzky materskej školy sa predlžuje do 02.01.2019.

  Dôvodom sú nevyhnutné porekonštrukčné práce na budove materskej školy. 

 • Katarínsky večierok

  Dňa 16.11.2018 deviataci usporiadali Katarínsky večierok, ktorý sa každoročne koná v období pred oslavou Kataríny. Na večierku sa zúčastnili žiaci z 5.-8. triedy, a z každej triedy súťažili dvaja súťažiaci. Súťažili v štyroch disciplínach.

  1.súťaž bola kvíz, v ktorom sa súťažiacim celkom dobre darilo.

  2.súťaž bola o rýchlosti, súťažiaci mali za čo najkratší čas preniesť čerešne do nádoby len pomocou úst.

  3.súťaž bola tancovanie, ktoré hodnotili pani učiteľky.

  4.súťaž bola ochutnávka - súťažiaci mali za čo najkratší čas zjesť vopred pripravené jedlo a nápoj do ktorého si vyžrebovali 4 suroviny.

  Na 1. mieste skončili ôsmaci.

  Na 2. mieste skončili siedmaci.

  A na 3. mieste skončili šiestaci a piataci.

  Po súťažiach začala Katarínska zábava, na ktorej sa tancovalo a spievalo.

  Myslíme si, že Katarínska zábava dopadla veľmi dobre, čo nám potvrdili aj žiaci z ostatných tried.

  Autor článku: Jessica Páterková

 • Scénické čítanie

  Základná škola s materskou školou Babín v spolupráci s Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne a Občianskym združením Divadlo nepozná nudu dňa 12. novembra 2018 pripravila pre žiakov oravských základných škôl 1. ročník regionálnej súťaže v scénickom čítaní, ktorý sa uskutočnil v priestoroch ZŠ s MŠ Babín. Súťaž otvorila riaditeľka Základnej školy s materskou školou Babín PaedDr. Anna Kurčinová a zároveň privítala členov odbornej poroty, spisovateľku Martu Hlušíkovú, Mgr. art. Danielu Kubíkovú a Mgr. art. Miroslavu Kupčulákovú. Tento rok si organizátori pre interpretáciu vybrali texty od autoriek Marty Hlušíkovej a Márie Jančovej.

  1. kategória (mladší žiaci)1. miesto - ZŠ s MŠ Babín - Mlynčeky tety Hrozienky 2. miesto - ZŠ s MŠ Lokca - Kam na jeseň odlietajú lipové listy3. miesto - ZŠ s MŠ Oravské Veselé - Ako sme varili chladničkovú polievku3. miesto - ZŠ s MŠ Babín - Bubák

  2. kategória (starší žiaci)1. miesto - ZŠ s MŠ Novoť - Keď bola stará mať malá 2. miesto - ZŠ s MŠ Babín - Ponožkový boj2. miesto - CZŠ sv. apoštola Pavla Sihelné - Tajomné okno3. miesto - ZŠ s MŠ Mútne - Rečová choroba

  Porota zároveň udelila Cenu poroty za individuálny výkon interpretovi postavy Vikino v scénickom čítaní Rečová choroba žiakov zo ZŠ s MŠ Mútne.

 • Elektronická žiacka knižka

  Vážení rodičia!

  Dnes Vám budú odovzdané prihlasovacie údaje do elektronickej žiackej knižky. Pre jej spustenie navštívte stránku https://zsmsbabin.edupage.org. V časti prihlásenie zadajte prihlasovacie údaje žiaka a heslo, ktoré si prevezmete od triednych učiteľov. Postup, ako si prezriete známky žiakov, je na obrázkoch v albume. Známky môžete "podpísať" prostredníctvom tlačítka Videl som. Okrem známok tu môžete nájsť aj niektoré poznámky. V prípade, že sa nebudete vedieť do EŽK prihlásiť, nahláste tento problém triednemu učiteľovi.

 • Riaditeľské voľno

  Dňa 21.11.2018 (streda) bude žiakom 2. stupňa udelené riaditeľské voľno z dôvodu prebiehajúceho Testovania-5. 

 • Vyhodnotenie súťaže Kúzlenie z lístia

  Jeseň, pani bohatá, farbí stromy do zlata,

   premaľúva celý sad, zletel vietor šiky- miky,

  hojdá všetky konáriky, vraj by stromy zobliecť rád.

              Vyhodnotenie súťaže Kúzlenie z lístia sa uskutočnilo dňa 5.11.2018.

              Úlohou žiakov bolo vytvoriť z jesenného lístia výrobok. Do súťaže sa zapojilo 35 žiakov a musíme uznať, že dokázali z farebného lístia, a to  rôznymi kombinovanými technikami, ako  aj obliepaním, stáčaním, zliepaním a aranžovaním vykúzliť prekrásne zvieratká, ikebany, kytičky kvetov, ruže, svietniky, postavy, šarkany, srdiečka, obrázky a rôzne závesné dekorácie.

              Ďakujeme všetkým, ktorí  sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tvorbe  výrobkov, ktoré skutočne dýchajú jeseňou a zdobia interiér našej školy. Ďakujeme  tiež rodičom zo ZRŠ za ceny, ktoré venovali do súťaže.

 • Divadelné predstavenie

              Dňa 9.11.2018 do našej školy zavítal divadelný súbor, s názvom Divadlo na predmestí zo Spišskej Novej Vsi, so svojím divadelným predstavením Danka a Janka, v ktorom sa nám predstavili hlavné hrdinky – dvojičky, známe  z knihy Danka a Janka,  od spisovateľky Márie Ďuríčkovej.

              Vystúpenie zaujalo nielen najmenších škôlkarov a žiakov ZŠ, ale aj nás dospelých. Skvelé vystúpenie hercov, pútavý dej, v ktorom sa prelínali  fantastické prvky, zaujímavé rekvizity, kostýmy a ich farebnosť vytvárali dobrú náladu, ktorá vládla počas celého divadelného predstavenia. Deti boli nenásilnou formou vťahované do samotného deja predstavenia tým, že hlavné hrdinky neustále komunikovali s publikom.  Školou sa tak ozýval smiech, spev a neustály potlesk.

              Sme presvedčení, že deti zažili príjemné chvíle a odniesli si nezabudnuteľné zážitky.

 • Oslava dňa úcty k starším

   „Niekedy plynie život ako krásna melódia, niekedy ako ťažký boj, ale nikdy nezabúdaj, že je len jeden a je tvoj!“

                Tento rok sa oslava  konala dňa 6.11.2018 v miestnom kultúrnom dome.

                Žiaci našej školy si  pod vedením svojich pani učiteliek pripravili pre našich starkých pútavý kultúrny program, ktorý sa niesol prevažne v ľudovom duchu – spev  ľudových piesní,  sprevádzaných na heligónkach, tance, povedačky. Nechýbali ani  kúzelníci,  básne a milé slová, ktorými  sa prihovárali svojim starým rodičom, čím vyjadrovali vďaku  za všetko to, čo pre nich robia, za ich vzor, za čas, ktorý  s nimi trávia, za cenné rady, za to, že sú.

              Veríme, že program našich detí vyčaril nielen úsmev na každej tvári, ale tiež oživil spomienky na mladosť.

 • Tekvicová paráda v ŠKD

  Touto cestou sa chceme poďakovať Mgr. Františkovi Slameníkovi s ktorým sme prežili príjemné a zábavné popoludnie v našom ŠKD – „Tekvicovú parádu“. Veľmi si vážime, že p. Slameník si aj napriek svojim povinnostiam našiel pre nás čas a spríjemnil nám pobyt v ŠKD. Veľkú radosť máme aj z darčekov, ktoré nám priniesol. Potešila nás aj prítomnosť p. Šillákovej, ktorá sa k nám pridala a tak tekvicová paráda bola ozaj „PARÁDA“. Ďakujeme. ŠKD SRDIEČKO

 • Oznam

  Obec Babín a Základná škola s materskou školou Babín oznamuje, že v čase od 29.10.2018 bude prerušená prevádzka materskej školy a školskej jedálne do odvolania z dôvodu realizácie projektu "Prístavba a komplexná rekonštrukcia Materskej školy v obci Babín". Deti, ktoré budú materskú školu navštevovať v náhradných priestoroch v budove ZŠ, nastúpia dňa 5.11.2018. Žiakom základnej školy sa nebudú podávať obedy.

 • Týždeň zdravej výživy

  Môže rozhodnúť o našom zdraví, či chorobe, a to telesnej i duševnej.  Zdravá strava neznamená len kvalitné "palivo" pre svaly.  Zdravá strava znamená aj výživu pre mozog.  Aj to je dôvod, prečo sa naozaj neoplatí ignorovať pojem „zdravá výživa“, a preto sme sa rozhodli, že sa zúčastnime na aktivitách usporiadaných Zelenou školou a ENV.

  1. Zber jabĺk a varenie výživy

  V areáli našej školy sú vysadené ovocné stromy – tri jablone. Tento rok bola na dvoch z nich celkom pekná úroda, a preto sme sa cez aktivity Zelenej školy a ENV rozhodli, že to využijeme.

  Dňa 8.10. sme zorganizovali poobedňajšiu aktivitu: Oberačka jabĺk. Na druhý deň 9.10.2018 boli pripravené ďalšie aktivity a to: Varenie výživy.

  Žiaci si mali so sebou priniesť škrabku na jabĺčka nádobu na výživu a lyžičku. Nádoby a platničky doniesli pani učiteľky. Žiakom sa podarilo veľmi rýchlo načistiť jabĺčka, pričom sa dbalo aj na hygienu a o necelú hodinu mohli ochutnať prvú dávku výživy. Touto aktivitou sme chceli poukázať nielen na zdravú výživu, ale aj na to, že jabĺčka nepatria do košov, ale sa dá z nich vyrobiť takáto dobrota.

  1. Jesenný beh

  Dňa 15.10.2018 sa na našej škole uskutočnil Jesenný beh v rámci Týždňa zdravej výživy. Behu sa zúčastnilo 21 žiakov  z 2., 3., 4., 5., 8. ročníka o 13:00 pred školou. Tento beh odštartovala pani riaditeľka a Mgr. Ivana Kurčinová. Trasou  bol okruh od školy smerom cez Lazinu a naspäť ku škole. Žiaci si mali zo sebou priniesť nápoje. Po celej trase dávali dozor pani učiteľky a celý okruh bežali spolu so žiakmi aj pani učiteľky Mgr. Lucia Kumorová a pani učiteľka Mgr. Anna Dendisová. Takéto športové aktivity by sa mali konať častejšie, aby sme boli zdraví, pretože nestačí len zdravo jesť, ale aj zdravo športovať.

  Najlepší bežci:           1. stupeň –      Sandra Slameníková

                                                             Ľudovít Janík

                                                             Simona Kurtulíková

  2.stupeň -        Tímea Šilláková

                          Natália Ogureková

                          Adela Parišková

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Modlitbou ruženca, dňa 18. 10. 2017 o deviatej  hodine, sa  hlasy našich  žiakov spojili s hlasmi detí, kde vládne mier, ale i s hlasmi detí, kde vládnu vojnové konflikty a nepokoje.  

  Zapojili  sme sa tak do medzinárodnej iniciatívy, ktorej cieľom  je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými prostriedkami, predovšetkým však modlitbou, bojovali za pokoj v ľudskom srdci a mier vo svojich  krajinách, ako aj ukázať, akú veľkú silu má detská modlitba ruženca, ako môže vyprosiť jednotu, pokoj a mier nielen v našich rodinách , našej krajine, ale i vo svete.

  Patríme teda k 70 krajinám, v ktorých sa aj naše deti, v rámci Slovenska, zjednotili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, v ktorom je viac ako 40 krajín, kde prebiehajú nepokoje.

 • Deň jablka

  Ľudová múdrosť hovorí: „Každý deň jablko, od lekára ďaleko.“


  Jablko povzbudzuje nielen nervový systém, ale tiež posilňuje organizmus svojimi minerálmi a vitamínmi.
  Aj tento školský rok sme si pripomenuli Deň jablka, a to v rámci triednických hodín. Každá trieda si pripravila pod vedením svojich triednych učiteliek veľmi bohatú a  pestrú ponuku aktivít. Popri aktívnej diskusii o jablkách, žiaci výtvarne zobrazovali tieto plody rôznymi technikami. Tvorili projekty, vymýšľali jablkám vlastnosti, vytvárali pojmové mapy, navrhovali využitie jabĺk v domácnosti. Nechýbala vlastná tvorba poézie,  prózy, čítanie
  rozprávok a príbehov o jablku, spievanie piesní, ako aj vyhľadávanie informácií o vitamínovej hodnote jabĺk, či receptov, kde hlavnou surovinou boli jablká. Žiaci mali možnosť ochutnať aj rôzne odrody jabĺk, či jablkovú detskú výživu.
  Veríme, že sa žiakom aktivity nielen páčili, ale ich aj vedomostne obohatili.

 • Jesenný beh

  Dňa 15.10.2018 sa uskutoční Jesenný beh. Prihlásení žiaci sa stretnú pred školou o 13:00. Je potrebné

  obuť si športovú obuv a zobrať si so sebou pitný režim.

 • Týždeň zdravej výživy

  Oznamujeme rodičom, že dnes (10.10.) pokračujú aktivity v rámci plnenia úloh Zelenej školy a ENV pod

  témou Týždeň zdravej výživy. Začiatok je o 13:00 v učební technickej výchovy. Prihlásení žiaci si so

  sebou prinesú škrabku na zemiaky, lyžičku a nádobku na výživu.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Babín
  Babín 37
  02952 Babín

  email: zsmsbabin@gmail.com , zsbabin@zsbabin.edu.sk
 • 043 5577285
  043 55 77 210
  mobil:
  0911130368
  0911102649

  fax: 043 55 77 210 skype: zsbabin

Fotogaléria