Mgr. GABRIELA BALÁKOVÁ

Informatika 2. ročník

Práce žiakov 2. ročníka 2013/ 2014

Používanie počítačov a iných informačno-komunikačných technológií je v súčasnosti takmer samozrejmosťou. Už žiaci druhého ročníka sa na hodinách informatickej výchovy učia pracovať s počítačom, využívať rôzne programy a to predovšetkým programy na kreslenie a písanie a tiež pracovať s internetom. Snažíme sa žiakov viesť k bezpečnému využívaniu IKT, naučiť ich využívať počítač a IKT na učenie sa, vyhľadávanie informácií, na spracovanie a prezentáciu svojej práce a mnohé ďalšie vymoženosti, ktoré nám tieto technológie umožňujú. Taktiež sa snažíme oboznamovať ich s rizikami a s hrozbami ktoré im hrozia pri neopatrnej a nekontrolovanej práce s IKT. Popri mnohých výhodách IKT na naše deti číhajú aj mnohé nebezpečenstvá, preto dávame do pozornosti stránku www.e-deti.sk.

Na našej stránke sme uverejnili niektoré práce našich druhákov, je to kresba rozprávky „Jabĺčko“

Práce žiakov  3. ročníka, ktoré  vytvorili  v programe Skicár

Adelka Fuckuláková