ANJ 3. ročník ANJ 4. ročník ANJ 5. ročník ANJ 6. ročník ANJ 7. ročník ANJ 8. ročník Class maga7ine MAGIC- magazine ANJ 9. ročník Olympiáda ANJ školské kolo

Mgr. ŽANETA HRBKOVÁ

ANJ 7. ročník

September - opakovanie učiva 6. ročníka

Rozprávame sa o prázdninách, veľa sa dozvieme o spolužiakoch, oživujeme si spomienky, potichu závidíme a precvičujeme pritom angličtinu..no proste celkom busy September.

A potom trošku romantiky pri detských rozprávkach.....WATCH, READ, LISTEN and E.N.J.O.Y them HERE.

25. - 30. september 2009

Žiaci 7. ročníka práve pripravujú vlastnú knihu receptov v ANJ, ktoré vraj dokážu aj  sami pripraviť!!!!!!
Okrem toho sme si pochutili na 2 rôznych verziách Samových koláčikov podľa receptu v učebnici.
Priniesli nám ich Marian Ľuba a Magdaléna Mikulášová. A hádajte aké boli. No predsa YUMMY, YUMMY!!!!!!

12.- 27. 10. 2009

Tentokrát sme veľa čítali, pracovali s odbornejším geografickým textom. Hľadali sme a zisťovali informácie, porovnávali, prirovnávali   rôzne krajiny a ich geografické zaujímavosti- rieky, vrchy, jazerá a pod.  - veď sme sa práve naučili stupňovať prídavné mená. Avšak nielen to. Na internete sme si prezreli Guinessovu knihu rekordov, hľadali sme rekordy v triede, v rodine, v športe, historické rekordy a pod. O tom, že sme sa pri tom zabavili a naučili veľa nového niet pochýb. Prezrite si niektoré z našich prác , veríme že Vás zaujmú a možno aj poučia.
Geografické rekordy Slovenska.

Marek hľadá najvyšší vrch Británie  (the highest mount of the UK) Ben Nevis

Silvia našla najväčšie mesto Škótska Glasgow ( the largest city of Scotland).

Martinka a Peťa si dali tú námahu a zistili kto je  Naj... našej triedy a zistili kto je najstarší žiakom, najmladším, najvyšší, nasilnejší, najmúdrejší, najlepší hráč futbalu, dievča s najdlhšími vlasmi, dievča s najkrajším úsmevom, najlepšia speváčka v triede, kto nosí najťažšiu tašku, kto má najsvetlejšie vlasy, kto je najnižší, najťažší, najľahší, najchudší....proste bola zábava a chlapci si svoje tituly veľmi cenia.....

Klárika zase vytvorila rekordy hradov a zámkov Slovenska.

November - JAnuár- rušné dni v škole, veľa práce samozrejme na zdokonaľovaní sa v ANJ.

Tu je odkaz , kde si môžete zopakovať a precvičiť ANJ .

RODINA

Opis ľudí

JANUÁR - FEBRUÁR - rozširujeme si slovnú zásobu a komunikujeme na tému Šport.

Športy

Športové náradie - Sport equipment

Fun with sport mixer

Monkey squash - sports

Marec

Rodinný život na Slovensku - krátky triedny výskum o rodinnom živote, aké aktivity robíme v našich rodinách, čo vlastníme, aké technické vymoženosti máme. DOzvedeli sme sa aj t o v akom veku sa najčastejšie mladí ľudia vezmú, koľko obyvateľov má Babín, koľko z toho je detí, mladých, dôchodcov a dospelých, čo radi robíme vo voľom čase a pod.

Niektoré naše zistenia ukazujú tieto práce: