Žiačky ponúkli rovesníkom spôsoby, ako zabrániť aspoň sčasti plytvaniu potravinami. Prebytočné jedlo by sa mohlo včas darovať sociálne slabším ľuďom, prípadne organizáciám, ktoré ponúkajú pomocnú ruku ľuďom bez domova, ľuďom, ktorí sú skutočne hladní. Ďalším spôsobom, ako zabrániť plytvaniu potravinami je plánovať a minimalizovať nákupy len na potrebné veci, prípadne konzervovať, mraziť, či sušiť potraviny. Je dôležité uvedomiť si hodnotu jedla a zabraňovať jeho plytvaniu.
Životné skúsenosti nie nadarmo hovoria, že sýty hladnému neverí. Znamená to, že v sýtosti si neuvedomujeme, aká hodnota sa skrýva v jedle, a čo jedlo znamená pre ľudí, ktorí trpia hladomorom, ktorého príčinou sú najčastejšie vojnové konflikty a klimatické zmeny. Tieto spôsobujú nedostatok vody, jej kontamináciu a následnú podvýživu. Sýty by mal byť vďačný a podeliť sa s tými, ktorí majú nedostatok jedla.
Do povedomia sa preto žiakom dostali aj organizácie, ktoré pomáhajú hladujúcim deťom, ako napríklad Mary's Meals, Plamienok a Viac než šperk. Získali tiež základné informácie o mnohých slovenských rodinách, ktoré častokrát čelia rôznym finančným situáciám a napriek tomu pomáhajú práve tým, ktorí do života dostali ešte menej. Často sú to práve hladujúce deti v rozvojových krajinách.
Žiaci dostali základné informácie aj o zdravom životnom štýle, ako a prečo s ním začať, o dôležitosti pitného režimu, o konzumácii zdravých jedál, o náhradách sladkostí a o stravovaní sa v reštauráciách. Dôležité je uvedomiť si, že zdravá strava nie je len trend, ale v prvom rade základná investícia do vlastného zdravia.
Témy žiakov veľmi zaujali a boli pre nich prínosom. Dôkazom toho bola spätná väzba, pri ktorej žiaci písomne, či kresbami vyjadrovali svoje postoje, názory a v neposlednom rade ponúkali skvelé nápady hlavne, ako neplytvať jedlom, ako sa zdravo stravovať.