• Zostalo som, nevyhoď ma, urob zo mňa chutný obed

• Počas posledného mesiaca kalendárneho roka 2022 sa žiaci mohli zapojiť do súťaže  s názvom Zostalo som, nevyhoď ma, urob zo mňa chutný obed. Úlohou žiakov bolo získať od rodičov, starých rodičov taký recept na jedlo, ktorý je zostavený zo zvyškov potravín. Cieľom tejto súťaže bolo v rámci projektu Zelená škola, v rámci finančnej gramotnosti zamedziť plytvaniu potravín.

Do súťaže sa zapojilo 16 žiakov, ktorí nás inšpirovali veľmi zaujímavými nápadmi, ako zo zvyškov neskonzumovaného jedla pripraviť nový chutný pokrm. Z nich sme vyrobili malú knihu receptov, ktorú si žiaci môžu  v škole prezrieť a prečítať.

Recepty sme vyhodnotili 11. 1. 2023. Zo všetkých sme vybrali  tri najzaujímavejšie. Na 1. mieste  sa umiestnila žiačka 5. ročníka  A. Matisová s receptom REZNÍKOVÉ MYŠ-MAŠ, 2. miesto získal žiak J. Kurčina  s receptom KARBONÁTKY Z PEČENÉHO KURČAŤA a 3. miesto bolo udelené žiakovi 5. ročníka P. Rajčanovi za recept ZEMIAKOVÉ PUSINKY. Víťazi boli odmenení vecnými cenami. Tieto do súťaže venovali mamičky zo ZRŠ. Aj ostatní žiaci zapojení do súťaže dostali drobné vecné ceny.

• Roľničky - vyhodnotenie súťaže

• Pracovnú súťaž s názvom Rolničky sme vyhodnotili 11.1.2023. Úlohou žiakov bolo vyrobiť z odpadového materiálu rolničky, ktoré budú funkčné – budú cinkať a budú sa dať zavesiť. Do súťaže sa zapojilo 13 žiakov a boli sme milo prekvapení s akými nápadmi opäť prišli naše deti. Vianočný stromček nám zdobili rolničky, z ktorých sme vybrali 3 TOP výrobky, ktoré spĺňali všetky požadované kritériá. Tieto vyrobili žiaci 1. ročníka, a to J. Škunta, J. Frančák a M. Tatis. Žiaci týchto výrobkov, ako aj ostatní žiaci, ktorí sa do súťaže zapojili, boli odmenení vecnými cenami. Tieto do súťaže venovali mamičky zo ZRŠ, ktorým srdečne ďakujeme a tešíme sa aj v novom roku na ďalšiu spoluprácu.

• Najkrajšia vianočná ozdoba

• V pracovnej súťaži - O najkrajšiu vianočnú ozdobu, ktorú organizovalo CVČ v Námestove boli  dve žiačky našej školy úspešné. Vyrobili prekrásne vianočné ozdoby, za ktoré získala

Sofia Barťáková, žiačka 2. ročníka  krásne 3. miesto a Sabine Gáborovej, žiačke 1. ročníka bola udelená cena poroty.  Víťazkám srdečne  blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu. Odmenou za ich vynaloženú prácu boli vecné ceny a diplom.

• Súťaže našich žiakov

• Od začiatku šk. roka 2022/2023 do konca kalendárneho roka 2022 sa žiaci našej školy zapojili  do rôznych  literárnych, výtvarných, či pracovných súťaží. Zapojili sa do celoslovenskej  literárnej súťaže - Voda pre život a život  pre vodu, ktorú organizovalo Ministerstvo školstva SR, do celoslovenskej výtvarnej súťaže - Cestujeme bezpečne autobusom, ktorú organizovala spoločnosť ARRIVA, aktívne sa zapájali do environmentálnej súťaže s názvom Zatoč s odpadom. Hoci neboli vždy úspešní, nesmierne si vážime  ich odhodlanosť, iniciatívu, húževnatosť a kreativitu, začo im patrí veľké ďakujem. Veríme, že sa s ich aktívnym  prístupom,  chuťou pracovať, súťažiť a tvoriť budeme stretávať aj v nasledujúcom období.

• Vyhodnotenie literárnej súťaže Šaliansky Maťko

• Literárna súťaž v prednese slovenských povestí už od jej vzniku v roku 1991 nesie názov Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského a stala sa tak významnou celoslovenskou súťažou.

Školské kolo tejto literárnej súťaže sa na našej škole uskutočnilo dňa 21. 12. 2022. Súťažilo sa v 3 kategóriách. 1. kategóriu tvorili žiaci 2. a 3. ročníka, 2. kategóriu  žiaci 4. a 5. ročníka a 3. kategóriu tvorili žiaci 6. a 7. ročníka. Tešíme sa, že sa zapojili aj žiačky 1. ročníka,  ktoré svojím recitačným prejavom ohúrili porotu. Túto tvorili pedagógovia  našej školy a  pri hodnotení brali do úvahy nielen vhodnosť výberu povestí, ale hlavne samotný umelecký prejav, ako aj celkový postoj súťažiacich, tiež očný kontakt s publikom a v neposlednom rade výslovnosť, prácu s hlasom, tempo reči, dôraz a intonáciu.

Porota po vyhodnotení jednotlivých umeleckých prednesov rozhodla nasledovne:

1. kategória           žiaci 2.- 3. ročníka

1. miesto: Laura Laštíková- 3. ročník

2. miesto: Dominika Šalatová- 2. ročník

Sabina Gáborová - 1. ročník

3. miesto : Patrícia Kurčinová  - 3. ročník

Nina Papáková - 1. ročník

Nela Svýbová- 2. ročník

Nela Šrobová -2. ročník

2. kategória               žiaci 4.- 5. ročníka

1. miesto: Nina Tysoňová– 4. ročník

3. kategória                žiaci 6.-7.ročníka

1. miesto:  Simona Kurtulíková- 7.ročník

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili ďakujeme za umelecký zážitok. Žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. miestach, budú našu školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa uskutoční koncom januára v Námestove. Víťazi boli odmenení diplomom a  vecnými cenami. Aj ostatní žiaci, ktorí sa do súťaže zapojili boli odmenení. Ceny do súťaže poskytli rodičia zo ZRŠ.