• Prevencia negatívnych javov

• Pri besede s kpt. Vojvodovou policajtkou z OR PZ v Dolnom Kubíne sme sa dozvedeli zaujímavé informácie, ktoré je dobré si často pripomenúť a ktoré nám môžu v určitých situáciách zachrániť život. Tu sú aspoň niektoré:

Určite z televízie a možno aj z reálneho života viete, že mnoho mladých ľudí si svoj život chce spríjemniť užívaním rôznych škodlivých látok. Opak je však pravdou a z ich života sa často stáva " peklo". Prečítajte si čo všetko zo sebou prináša práve tento problém.

V školách sa často vyskytujú prípady šikanovania. V prípade, že viete o nejakých prípadoch v našej škole resp. vo Vašej blízkosti, prreítajte si tento leták a informujte kompetentné osoby.

Okrem týchto problémov sme s policajtkou diskutovali o zmenách v dopravných predpisoch, ktoré vyplývajú pre nás chodcov aj používateľov dopravných prostriedkov. Tieto varovania naozaj môžu zachrániť ľudský život , veď štatistiky ukazujú, že najviac úmrtí pri autonehodách je práve medzi mladistvými. Dávajte si teda na seba pozor!!!!!!!!!