• Zelená škola 2015/2016

• ŠKOLSKÝ ROK 2015/2016

Doplnenie školského kolégia o nových žiakov

Štafetu prevzali nové žiačky z 9. ročníka - Simona Kurčinová, Tatiana Kytková, Laura Babinská a žiak Roman Jaššo, ktorí budú viesť team Zelenej školy a zároveň úspešne plniť ďalšie úlohy Akčného plánu stanovené na školský rok 2015/2016.

September 2016- uskutočnili sa aktivity k Medzinárodnému dňu ochrany ozónovej vrstvy  a  Voda

nad Zemou.

Pani učiteľky výtvarnej výchovy najskôr porozprávali žiakom o dôležitosti vody na Zemi, kde všade sa nachádza a potom  úlohou žiakov bolo výtvarné stvárnenie vody nad zemou. Žiaci vytvorili krásne obrázky svojich predstav, ktoré žiaci kolégia Zelenej školy vystavili na nástenke v chodbe.

Starší žiaci sa zase popasovali s kvízom o vode na hodinách biológie.

Október 2015

Žiaci prvého stupňa pod vedením svojich triednych učiteliek zúčastnili na plnení úloh Zelenej školy na tému „ Voda nad Zemou“. Žiaci sa zhostili tejto úlohy na výbornú. Ich práce sú vystavené na chodbe, kde si ich mohli prezrieť  všetci žiaci školy.

Na škole pokračuje Odpis vody z hodín vo vodovodnej šachte.

Náš pán školník Kubaľák si svedomito plní svoju zverenú úlohu a každý mesiac nám nahlási  stav vody z vodomeru za príslušný mesiac.

V januári sa mala uskutočniť aktivita Radovánky v snehu, ale pre nepriaznivé počasie sa neuskutočnila,

Až 9.2.2016 sa 31 žiakov zúčastnilo na športových hrách v telocvični. Skôr než začali so športom,  vypočuli si prednášku spojenú s prezentáciou o význame pitného režimu, do ktorého zaraďujeme aj pitie bylinkových čajov. Žiaci sa dozvedeli aké liečivé bylinky si môžu nazbierať vo svojom  okolí, proti ktorým chorobám pôsobia, ako bylinky sušiť a ako sa správne pripravuje chutný a zdravý bylinkový čaj. Na záver bola ochutnávka čerstvo pripravených bylinkových čajov.

Je marec a konečne nám rozmrzla voda v nádrži na dažďovú vodu. Dobrovoľníci z nej naberajú a polievajú okrasné rastliny v interiéri školy.

Dňa 15.3.2016 našu školu navštívili pracovníci Štátnych lesov Slovenskej republiky z Oravského Podzámku, ktorí zábavnou formou vtiahli do besedy na tému Voda aj žiakov. Žiaci sa dozvedeli, ako súvisí dostatok vody na Zemi s lesom. Po príjemnej besede sa žiaci zúčastnili ešte na rôznych aktivitach na túto tému. Na aktivitách sa zúčastnilo 27 žiakov z ročníkov 1- 9.

15. 4. 2016 sme využili krásne jarné počasie a vybrali sme sa vyčistiť studničku s pitnou vodou na Majerke, ktorej okolie sme začali čistiť už pred 2 rokmi. Okolie vyzeralo udržiavané a studnička potrebovala vyčistiť dno od bahna a nánosov rastlín a trošku sme vyčistili aj striešku a opravili ohradu.

V pondelok 18.4.2016 žiaci 1. až 9. ročníka sa zúčastnili na aktivitách venovaných Dňu Zeme. Úlohou bolo vytvoriť model lesa v 3D zobrazení. Najskôr si pripravili rôzne živočíchy, stromy a podklad na ktorom postupne  vytvárali lesný ekosystém. Takmer všetci žiaci vedeli, že les má veľmi veľký význam pre dostatok vody na Zemi. Zo svojou prácou boli všetci veľmi spokojní.