Kozliatka Smútok za Johnom Lenonom Alica v krajine zázrakov Rozhovory s jablkom Luskáčik Diera do sveta Zrkadlo More vo fľaštičke Stopy

Detský divadelný súbor

Smútok za Johnom Lenonom

SMÚTOK ZA JOHNOM LENONOM

Osoby a obsadenie:

Guľka – Ivana Kurčinová

John Lenon – Natália Fuckuláková

Lucinka – Tatiana Jaššová

Rozprávač - Dominika Babinská

Kvapky – Erika Babinská, Vanesa Pašková,  Nikola Pašková, Nikola Gavendová, Alexandra Fuckuláková, Veronika Frčová, Katarína Kurtulíková, Martina Vraňáková, Petra Frčová

Noty – Žaneta Hrbková, Simona Tarabová, Ivana Záňová, Peter Paško, Branislav Genšor, Martina Majdová, Nikola Ištvánová, Dominika Jaššová

Hviezdy – Jozef Vnenk, Roman Jaššo, Adriána Pašková, Dávid Babinský, Mária Frčová, Daniela Babinská,Patrícia Orčíková

Predavač novín – Jana Tarabová

Hudba – Mgr. Vierka Trabalíková

Táto inscenácia vznikla v roku 2008 ako detské činoherné predstavenie.

Pôvodný rozprávkový príbeh Smútok za Johnom Lenonom napísal Daniel Hevier a ten sa stal podkladom pre túto inscenáciu. Je to príbeh guľky, ktorá hľadá známeho speváka a chce ho zastreliť len preto, lebo jeho hudba je silnejšia ako zbraň. Napokon sa jej podarí zastreliť Lenona, ktorý síce zomiera aj guľka postupne zhrdzavie, ale jeho piesne žijú dodnes.

S touto inscenáciou sa súbor DDS ÚSMEV súťažne zúčastnil regionálnej prehliadky O ERB MESTA DOLNÝ KUBÍN v roku 2008, kde získal postup na krajskú prehliadku v Žiline pod názvom DIVADELNÝ MEDVEĎ. Hoci sa neumiestnil, porota inscenáciu veľmi pochválila a vyzdvihla hlavne tvorivý prístup detí k tvorbe detského divadla.