Vzdelávacie programy Školský vzdelávací program Školský poriadok ( ŠP) Organizácia vyučovania Práva dieťaťa Školský spravodaj Hodnotenie a klasifikácia vyučovacích predmetov Prihláška na základné vzdelávanie (1. ročník)

Práva dieťaťa

Deti majú svoje práva. Každé dieťa, nech by žilo kdekoľvek, má právo vyrásť v podmienkach dôstojných človeka. Zdá sa to úplne logické a iste sa nenájde nik, čo by tvrdil opak. Skutočnosť však vyzerá inak. Každý deň sa rodia deti, ktoré pravdepodobne nikdy nespoznajú všetko to, čo je pre naše deti samozrejmosťou. Deti sú vykorisťované, nemôžu vyrastať vo svojich vlastných rodinách, pretože v ich vlasti zúri vojna. Deti nemajú dostatok jedla, nemajú možnosť rozvíjať sa. Sú deti, ktoré ani nevedia, že sa možno hrať.“

Audrey Hepburnová - bývalá Veľvyslankyňa UNICEF

PRÁVA DIEŤAŤA

Právo na rovnosť bez rozdielu rasy, náboženstva, pôvodu a postavenia

Právo na zdravý duševný a telesný rozvoj