Zápis do 1. ročníka

Pozvánka na zápis  detí na plnenie povinnej školskej dochádzky (do 1. ročníka)

Vážení rodičia,

Základná škola s materskou školou Babín pozýva budúcich prvákov a ich rodičov na zápis do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční dňa 15.04.2024  v čase od 12:30h do 16:00 h v budove Základnej školy s materskou školou Babín 37 s dodržiavaním  hygienicko-epidemiologických opatrení.

• Zápis sa uskutoční individuálne (dieťa príde v sprievode rodiča).
  • Zápisu sa môžu zúčastní deti, ktoré dovŕšili k 31.08.2024 vek najmenej šesť rokov.
  • Pri zápise zákonný zástupca predloží občiansky preukaz, rodný list dieťaťa (kópiu), prípadne potvrdenie o zdravotnom stave, ak to považuje za potrebné.
  • Žiadosť je možné vytlačiť  https://zsmsbabin.edupage.org/text/?text=text/text8&subpage=14, alebo osobne prevziať v MŠ u Mgr. Madleňákovej.
  • Žiadosť prinesie zákonný zástupca na zápis  podpísanú obidvomi zákonnými zástupcami.
  • Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2023  (vrátane) a nedosiahne školskú spôsobilosť,  riaditeľka základnej školy odporučí zákonnému zástupcovi, aby dieťa pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu.
  • Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami spolu s písomnou žiadosťou (t. j. prihláškou) predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

• Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku k 31.08.2024  po vyjadrení príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na t.č.: 0911130368