História školy Školský výchovný program Školský vzdelávací program Školský klub Súkromná umelecká škola- pobočka Babín Zmluvy Faktúry 2012 Faktúry Školská jedáleň 2012, 2013 Faktúry 2013

Škola , školské dokumenty

Školský výchovný program

„ Každý z nás je súčasťou niečoho väčšieho “

Charakteristika výchovného programu

1.      Ciele a poslanie výchovy na našej škole

Ideálom výchovy a  vzdelávania by mal byť dobrý ( čestný, morálny, charakterný), múdry ( vzdelaný, tvorivá, zručný), aktívny ( samostatný, pracovitý, iniciatívny), šťastný (vyrovnaný, zdravý) a zodpovedný ( v konaní voči sebe, ľuďom, životnému prostrediu) človek. ( Millenium 2002)

Práve k formovaniu týchto atribútov chceme smerovať výchovno- vzdelávaciu činnosť našej školy v čase povinného vyučovania i mimovyučovacích aktivít, ktoré žiakom ponúkame v záujmových útvaroch , triednych a školských mimovyučovacích aktivitách, ale aj počas neformálnych stretnutí počas prestávok, konzultácií a rozhovorov v budove ZŠ s MŠ Babín.

Naším cieľom je vychovávať a formovať osobnosť človeka rozhľadeného, vytrvalého, slušného schopného spolupracovať, komunikovať, kriticky a tvorivo myslieť a rýchlo a účinne riešiť problémy . Dôležitým atribútom VVP na našej škole je formovať u žiakov zdravý životný štýl, vnútornú motiváciu, emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a vyváženosť hodnotovej orientácie.

V spolupráci s rodičmi chceme vychovávať pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí v duchu tvorivo a humanisticky orientovanej výchovy.

2.

Hlavné charakteristiky koncepcie výchovy a stratégie napĺňania jej cieľov na našej škole:

• Podpora žiackej sebadôvery, sebarealizácie, pestovanie zmyslu pre vlastnú hodnotu, posilňovanie vlastného „ ja“ ( využívanie pozitívnej motivácie  a pozitívneho hodnotenia správania a  produktov žiackych prác,  vytvorenie Žiackeho parlamentu s možnosťou zúčastňovať sa jeho zasadnutí pre každého žiaka, možnosť vyjadrovať svoj vlastný názor ................................. viac v školskom výchovnom programe. Pre ďalšie informácie k nahliadnutiu u  RŠ .